بهترین چاقوهای آشپزخانه و چگونگی خریدشان بر طبق نظر کار‌شناسان

بهترین چاقوهای آشپزخانه و چگونگی خریدشان بر طبق نظر کار‌شناسان

از آنجایی که بیشتر در خانه آشپزی میکنید، ممکن است به فکر تجدید چاقو هایتان افتاده باشید. ما از نویسنده های کتاب آشپزی و کارشناسان مربوط به آشپزخانه در مورد یافتن بهترین چاقو ....


از آنجایی که بیشتر در خانه آشپزی میکنید، ممکن است به فکر تجدید چاقو هایتان افتاده باشید. ما از نویسنده های کتاب آشپزی و کارشناسان مربوط به آشپزخانه در مورد یافتن بهترین چاقو برای آشپزخانه ی شما سوال کردیم. برخلاف ست چاقوهای بزرگ و فریبنده ی موجود در فروشگاه ها، حقیقتا در مورد به روز کردن اسباب بازی آشپزخانه بیشتر از این که کمیت مهم باشد، کیفیت مهم است. اگر از کارشناسان مربوط به آشپزخانه نیز سوال کنید، همین پیشنهاد را به شما خواهند داد : داشتن تعداد اندکی چاقوی با کیفیت تمام آن چیزی است که هر آشپزی برای برآورده کردن همه ی کارهای اساسی اش در آشپزخانه به آن نیاز دارد. سرآشپز، میزبان رستوران های آن دِ اِج و نویسنده ی کتاب "چیزهای خوشمزه بخورید :125 دستور غذایی برای عالی شدن روزتان"، دنیز پریسکات میگوید: چاقو ها بهترین دوستان یک آشپز و ضروری ترین ابزار هر آشپزخانه ای هستند. هر زمان که بخواهید اشپزی کنید، یکی را برمیدارید. پریسکات میگوید : برای اکثر کسانی که خانه دار هستند، سه چاقویی که جادو میکند چاقوی سرآشپز، چاقوی پوست کَندن و چاقوی دندانه دار است. آیا چاقو در سایز ها و اشکال بیشتری در آشپزخانه دارم؟ بله. آیا بجز این سه، به چاقوی دیگری نیاز دارم؟ حقیقتا خیر. 

در این مقاله به بهترین و ضروری ترین چاقوها، بهترین چاقوی سرآشپز، بهترین چاقوهای سانتوکو، نون بُری و دندانه دار می پردازیم. اما ضرورت اینکه شما در این دریای بی کران از انواع لوازم کدام یک را انتخاب میکنید، به انتخاب شما در زمانی که شروع به آشپزی میکنید برمیگردد. سر آشپز معروف دیوید برک میگوید : مهم ترین چیز در مورد چاقوها نوعشان نیست بلکه تیز نگه داشتنشان است. برای تیز نگه داشتنشان، آنها را با دست بشویید و خشک کنید. از ماشین ظرفشویی استفاده نکنید چون ممکن است تیغه هایش را کُند و دسته اش را خراب کند. سپس به درستی آن را در دراور چاقو، جعبه یا آویز آهن ربایی روی دیوار قرار دهید. یک مسئله ی دیگر قبل از خرید چاقو ترجیحات شخصی شما و اینکه چاقو در دستتان راحت قرار گیرد است. پریسکات میگوید: اگر چاقوی ژاپنی استایل سانتوکو یا آلمانی و یا چاقوی فرانسوی استایل را ترجیح دهید، میخواهید که آن را دوست داشته باشید. از آن خوشتان بیاید، در واقع عاشقش باشید. این حس، آشپزی را بسیار لذت بخش تر خواهد کرد. 

" چاقوها چقدر میتوانند محکم باشند؟" میزان استحکام چاقو بستگی به جنس تیغه و ساختارش دارد. پروتو میگوید : چاقوهای دست ساز ساخته شده در کوره ی آهنگری، به دلیل شیوه ای که حرارت دیده اند بسیار مقاوم تر هستند. این چاقوها معمولی نیستند و بخاطر اینکه از آهن با کیفیت تری ساخته شده اند و دست ساز هستند بسیار گران تر هستند. 

دو نوع استیل وجود دارد که معمولا در چاقوها به کار برده میشوند :

استیل کربن معمولا استیل بسیار مقاوم تری است. مَک فَرلند میگوید: این نوع استیل همچنین توانایی نگه داشتن تیزی تیغه به مدت طولانی تری را دارد، اما اگر درست نگه داری نشود، مستعد زنگ زدن است. 

تیز کردن لبه های استیل ضدزنگ بدلیل اینکه خیلی محکم نیست کار آسانی است. این محکم نبودن همچنین به معنای کُند شدن سریع تر است. بر طبق سخن مَک فَرلند  این نوع استیل نگهداری آسان تر و احتمال زنگ زدگیه کمتری دارد. وی میگوید : من همیشه از چاقوهایی که از استیل با درصد بالای کربن ساخته شده اند استفاده میکنم. استیل با درصد بالای کربن ممکن است اندکی گرانتر باشد، اما چاقویی بسیار تیزتر و ایمن تر است. دوام بیشتری دارد و میتوانید برندهایی تهیه کنید که قیمت های سر به فلک کشیده ندارند.