سالمندی دلیلی برای عدم داشتن بدنی سالم نیست!

سالمندی دلیلی برای عدم داشتن بدنی سالم نیست!

اما اگر شما 65 سال یا بیشتر دارید، چیزی مانند آنفولانزا یا سرماخوردگی معمولی می تواند پیشرفت کند و منجر به عوارض شود.

بدون توجه به سن شما، مراقبت از بدن و پیشگیری از بیماری مهم است.

اما اگر شما 65 سال یا بیشتر دارید، چیزی مانند آنفولانزا یا سرماخوردگی معمولی می تواند پیشرفت کند و منجر به عوارض شود. این شامل عفونت های ثانویه مانند ذات الریه ، برونشیت ، عفونت گوش یا عفونت سینوسی است. اگر شما یک بیماری مزمن مانند آسم یا دیابت دارید، یک بیماری تنفسی می تواند این موارد را بدتر کند.

به همین دلیل، انتخاب سالم برای تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش احتمال بیماری مهم است.

1. استراحت کافی داشته باشید.

خواب نه تنها می تواند سطح استرس شما را کاهش دهد، بلکه خواب نحوه ترمیم بدن است. به همین دلیل، داشتن یک مقدار کافی خواب می تواند منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن شود و مبارزه با ویروس ها را برای بدن شما آسان تر می کند.

خواب همچنین با افزایش سن از اهمیت برخوردار است؛ زیرا می تواند حافظه و تمرکز را بهبود بخشد. حداقل هفت و نیم تا نه ساعت خواب در شب داشته باشید.

اگر در خواب مشکل دارید، با پزشک خود صحبت کنید تا علت اصلی آن را پیدا کنید. دلایل بی خوابی می تواند عدم تحرک در طول روز و مصرف بیش از حد کافئین باشد یا می تواند نشانه ای از یک بیماری پزشکی مانند آپنه خواب یا سندرم پای بی قرار باشد.

2. برای جلوگیری از عفونت اقدامات لازم را انجام دهید.

دریافت واکسن های سالانه روش دیگری برای سالم ماندن در طول سال است. اگر سن شما 65 سال به بالا است، در مورد گرفتن واکسن آنفلوانزا با دوز بالا یا کمکی با پزشک خود صحبت کنید.

فصل آنفلوآنزا بین ماه های اکتبر و مه در ایالات متحده است. حدود دو هفته طول می کشد تا واکسن موثر باشد و هنگامی که سویه های واکسن با سویه های در گردش مطابقت دارند خطر ابتلا به آنفولانزا را 40 تا 60 درصد منبع معتمد کاهش می دهد.

ویروس آنفولانزا هر ساله تغییر می کند. بنابراین شما باید سالانه واکسن بزنید. همچنین می توانید در مورد دریافت واکسن های پنوموکوک برای محافظت در برابر ذات الریه و مننژیت با پزشک خود صحبت کنید.

3. برنامه های فیزیکی سالانه را برنامه ریزی کنید.

برنامه ریزی برای معاینه سالانه همچنین می تواند سلامتی شما را حفظ کند. اگر نگران سلامتی خود هستید همیشه با پزشک خود صحبت کنید.

شرایطی مانند دیابت و فشار خون بالا قابل شناسایی نیست. معاینات منظم جسمی، پزشک را قادر می سازد هرگونه مشکلی را زود تشخیص دهد. دریافت درمان زودرس ممکن است از عوارض طولانی مدت جلوگیری کند.

همچنین، اگر علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا دارید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. ویروس آنفولانزا می تواند در بزرگسالان بالای 65 سال به عوارضی منجر شود. سیستم ایمنی بدن با افزایش سن ضعیف می شود و مبارزه با ویروس را دشوار می کند. اگر در 48 ساعت اول بروز علائم آنفلوانزا به پزشک مراجعه کنید، می تواند برای کاهش شدت و طول علائم یک داروی ضد ویروس تجویز کند.

4. از تماس با افراد بیمار خودداری کنید

راه دیگر برای محافظت از خود در طول سال این است که از نزدیک بودن به افراد بیمار خودداری کنید. این گفته آسان تر از انجام است. اما اگر شیوع آنفولانزا در منطقه شما وجود دارد، تماس با افرادی که احساس خوبی ندارند را محدود کنید و تا بهبود شرایط از مناطق شلوغ پرهیز کنید.

اگر باید بیرون بروید، با پوشیدن ماسک صورت از خود محافظت کنید. اگر از فردی که آنفولانزا دارد مراقبت می‌کنید، ماسک صورت و دستکش بپوشید و مرتباً دستان خود را بشویید.